slogan7-al

04.03.11, Seminar “Onkologjia”

Titulli i aktivitetit: 04.03.11, Seminar “Onkologjia”
Data e zhvillimit: 4-5 Mars 2011
Vendi i organizimit: Shkolla “Elena Gjika”, Elbasan
Organizatori/ofruesi: Universiteti “Zoja e Këshillit të Mirë”, dega e infermierisë “Elena Gjika”, Elbasan
Kontakte: L. Beqir Dardha, Elbasan
E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë, infermierë
Qëllimi i aktivitetit: Të mbulojë nevojat e mjekëve, infermierëve dhe specialistëve të tjerë të qytetit të Elbasanit të cilët përballen me një numër gjithmonë në rritje të të sëmurëve me kancer.
Kreditet: 5

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5