slogan7-al

04.04.2011, Konferencë “Talasemia urë lidhëse midis Shqipërisë dhe Italisë”

Titulli i aktivitetit: Konferencë “Talasemia urë lidhëse midis Shqipërisë dhe Italisë”
Data e zhvillimit: 4 prill 2011
Vendi i organizimit: Vlorë
Organizatori/ofruesi: Spitali Rajonal Vlorë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjekë  hematologë, pediatër, mjekë familje
Qëllimi i aktivitetit: Parandalimi, trajtimi dhe ndjekja e talasemisë duke u bazuar edhe në eksperiencën dhe përvojën  e mjekëve italianë.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5