slogan7-al

28 Prill, Konferenca ORL e pranverës,

Titulli i aktivitetit: 28 Prill, Konferenca ORL e pranverës
Data e zhvillimit: 28.04.2012
Vendi i organizimit: Elbasan
Organizatori/ofruesi: Shoqata Shqiptare e ORL “Besim Zyma”
Kontakte: Brikena Qirjazi
E-mail: b¬Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek ORL
Mjek i përgjithshëm
Qëllimi i aktivitetit: Diskutimi rreth praktikës dhe risive në disa nga patologjitë më të rëndësishme ORL, si dhe në fushën e ORL geriatike. Diskutimi i rasteve tipike klinike.
Kreditet: 6

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5