slogan7-al

17 Nëntor, Trajnim “Depoforeza me Cupral në Endodonci”,

Titulli i aktivitetit: 17 Nëntor, Trajnim “Depoforeza me Cupral në Endodonci”
Data e zhvillimit: 17.11.2012
Vendi i organizimit: Universiteti Mjekësor “Aldent”
Organizatori/ofruesi: Universiteti Mjekësor “Aldent”
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek
Dentist
Qëllimi i aktivitetit: Dhënia e informacionit të nevojshëm i cili mungon në vendin tonë për këtë metodë mjekimi
Dhënia e bazave shkencore të veprimit të Cupralit, si dhe rekomandimet e duhura për aparatin dhe medikamentin.
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5