slogan7-al

5 Nëntor, Seminar “Rritja e kapaciteteve komunikuese, teknike dhe profesionale të personelit shëndetësor”,

Titulli i aktivitetit: 5-8 Nëntor, Seminar “Rritja e kapaciteteve komunikuese, teknike dhe profesionale të personelit shëndetësor”
Data e zhvillimit: 05.06.07.08.11.2012
Vendi i organizimit: DRSHP, Elbasan
Organizatori/ofruesi: Bashkia Elbasan
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Mjek të Përgjithshëm
Mjek Gjinekologë
Infermier
Punonjës Sociale
Psikologë
Qëllimi i aktivitetit: Integrimi midis aspekteve klinike-mjekësore dhe psikologjike të lidhur mbi të gjitha, me komunikimin dhe modalitetin e marëdhënieve efikase, midis mjekut dhe pacientit.
Kreditet: 9

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5