slogan7-al

9 Maj, Workshop “Përmirësimi i Kurrikulës së Ushqyerjes në Shëndetin Publik, Niveli Bachelor”

Titulli i aktivitetit: 9 Maj, Workshop “Përmirësimi i Kurrikulës së Ushqyerjes në Shëndetin Publik, Niveli Bachelor”
Data e zhvillimit: 09.05.2012
Vendi i organizimit: Fakulteti i Infermierisë, Universiteti i Tiranës
Organizatori/ofruesi: Fakulteti i Infermierisë
Kontakte: E-mail: Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.
Kategoria e  pjesëmarresve Farmacistë
Nutricionistë etj
Qëllimi i aktivitetit: Zhvillimi dhe rritja e kapaciteteve të personelit akademik në përmirësimin e  sillabuseve të  lëndëve që kanë  tema të lidhura me ushqyerjen në shëndetin publik
Kreditet: 4

Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

16.10.10 Konferenca “Rëndësia e zbatimit me rigorozitet e kalendarit të vaksinimit në parandalimin e sëmundjeve infektive – Tendencat e reja për vaksinat”

16 Dhjetor 2010

Tirana International Hotel

Shoqata Pediatrike Shqiptare

Mjekë pediatër

Përditësimi I dijeve në lidhje me aplikimin e skemave të imunizimit; njohja me kombinacionet vaksinale të rekomanduara sot për moshën pediatrike.

5